Stowarzyszenie ,,Obudź w Sobie Potencjał”


Stowarzyszenie ,, Obudź w Sobie Potencjał” powstało po wieloletnich doświadczeniach założyciela jak i obserwowaniu codziennego upadku wartości u młodych ludzi. Zdaniem założyciela Stowarzyszenia, młodzi ludzie mają mniejszą szansę wzorowania się na ,,Pozytywnych Autorytetach” niż to było 20 lat temu. Nie oznacza to że ich nie ma, ale pewne jest to, że przestają się ukazywać i nauczać. Zamiast tego w młodych ludzi uderzyła fala ,,Negatywnych Autorytetów”, którzy bardzo łatwo docierają do ludzi pokazując jak łatwo można odnieść sukces, a drugi człowiek przestał być potrzebny. Zatraca się ,,Idea” na której ludzie budowali własne ,,JA’’. Zapominamy o własnych możliwościach, marzeniach i sile, która drzemie w każdym z nas . Nie wydobywamy potencjału własnego , nie rozwijamy się , chcemy żyć bardzo często wyobrażeniami życia innych niż dążyć do własnych głęboko pochowanych pragnień i marzeń. Nie odnalezienie siebie w sobie skutkuje pewnym poszukiwaniem ujścia własnego niezadowolenia z samego siebie, pisząc to założyciel ma na myśli wejście w uzależniania jak i bycie złym człowiekiem nie biorąc żadnych substancji.

Kolejną trudnością ,która był i jest widoczna to obawa przed doświadczeniem porażki i ryzykowaniem dobrego bardzo często wyobrażenia o sobie. Patrząc na młodych ludzi w dzisiejszym świecie jest bardzo duża presja bycia „lepszym od innych, często w patologicznych zachowaniach.” Nie lepszym w sporcie, muzyce lub w wielu innych dziedzinach, które kształtują ludzi, ale w zachowaniach nabytych od swoich „Negatywnych Autorytetów”. Częste pokazanie wad kolegi lub koleżanki nie ma podłoża życzliwego, ale upokorzenia i zachwiania poczucia wartości.

Chyba każdy zgodzi się z tym że ludzie pędzą ,nie mają czasu dla innych. Patrząc na siebie i swoje dobro nawet zapominają o swoich bliskich. Czy to założyciela dziwi – NIE. Bo trzeba jakoś żyć a presja rośnie. Brak czasu, brak pieniędzy i ciągła pogoń za wyobrażonym i pokazowym życiem często nas spowalnia we wszystkich aspektach. Zatracamy się zapominając o własnych talentach, możliwościach, rozwoju, marzeniach i zdrowej rywalizacji.


"Walczmy o ludzi , bo jest warto !!!!!!"

Książki napisane przez Bartosza Oleszczuka:
kliknij na okładkę aby przeczytać

"Próba sił"

Pierwsza książka

"Moje spostrzeżenia"

Druga książka

"Ostatnie pożegnanie"

Trzecia książka